Elveink
- Részvétel: hiszünk | link to website | link to page | link to post | abban, hogy azoknak az embereknek, akiket egy döntés érint, érdemben részt kell venniük a döntés meghozatalában.
- (tageken átívelő link steve által beszúrva:) Közösség-központúság: hiszünk abban, hogy a világ jobban működik, ha közösen, egymással együttműködve dolgozunk és a közösség érdekét helyezzük előtérbe.
- (tageken átívelő link tinymce által beszúrva:) Társadalmi igazságosság: hiszünk abban, hogy emberi mivoltából eredően mindenkinek jár a tisztelet, függetlenül iskolázottsága fokától, nemétől, bőrszínétől, vallásától vagy állampolgári státuszától és abban is, hogy a jó élethez elengedhetetlen, hogy mindenki alapvető szükségletei maradéktalanul ki legyenek elégítve.
- Egyszerűség: hiszünk abban, hogy a jó élet nem az anyagi javak felhalmozásával egyenlő, és hogy egy szervezetnek társadalmi, fizikai és természeti környezetével összhangban kell működnie. Ehhez az kell, hogy felelősséggel bánjunk közös erőforrásainkkal.
- Ami személyes, az egyben politikai is: hiszünk abban, hogy a társadalmi változások elválaszthatatlanok a személyes változásoktól, ezért minden személyes kérdés egyben politikai, és ezért folyamatosan kell dolgoznunk nemcsak a közélet, de saját magunk átalakításán is.
- Szolidaritás: hiszünk abban, hogy a különböző társadalmi csoportok is erősebbek, ha közösséget vállalnak egymással, felismerik a társadalmi berendezkedésből eredő elnyomást, kiállnak a hátrányt elszenvedők mellett és aktívan tesznek ezek megszüntetéséért. A szolidaritás nem sajnálat, hanem az elnyomás felismerése és lebontása.
- Rendszerkritikus gondolkodás: hiszünk abban, hogy egy demokratikus közösség akkor tud jól működni,ha a tagjai megfelelően tájékozott döntéseket tudnak benne hozni mind a saját életükkel, mind a közösség életével kapcsolatosan. Ehhez pedig elengedhetetlen a társadalmunkat alkotó gazdasági-politikai rendszerekkel kapcsolatos gondolkodás. Az elnyomás rendszerszintű mechanizmusairól alkotott tudás révén az emberek jobban megérthetik az őket körülvevő társadalomban zajló folyamatokat, illetve az uralkodó társadalmi-politikai viszonyokat, és ezáltal könnyebben fel is tudnak lépni az általuk megtapasztalt igazságtalanságok ellen.